Kvaliteetsed Korea autod juba aastast 1954

KGM | SsangYong Motor Company on Lõuna-Korea vanim autotootja. Nimi SsangYong tähendab korea keeles „Kaks draakonit”.

Ettevõtte sünnilugu ulatub tagasi 1954. aasta jaanuarisse, mil tegevust alustas Ha Dong-hwan Motor Workshopi nimeline firma, mis hooldas ja remontis riigis viibivale USA sõjaväele kuuluvaid seadmeid. Sõidukite tootmist alustas ettevõte 1964. aastal USA armeele litsentsi alusel Jeep-maastikuautosid valmistades. Toodete eksporti alustas firma aastal 1966 ning esimeseks ekspordiartikliks olid autobussid.

Märtsis 1988 sai ettevõte endale uue nime: SsangYong Motor Company. 2011. aasta veebruaris omandas SsangYong Motor Companys 70% osaluse India ettevõte Mahindra & Mahindra Limited.

SsangYong Motor Company muutis 2023. aastal nime ja ettevõtte uueks nimeks sai KGM. KGM ei piirdu üksnes traditsioonilise autotootmise ja -müügiga, vaid paneb suurt rõhku ka tulevikku suunatud tehnoloogiate – elektrifitseerimise, isejuhtimise ja uudsete sidelahenduste – arendamisele ja juurutamisele ning nendel põhinevate liikuvusteenuste osutamisele.

 

Tulevikku suunatud Korea automark

Juba algusest peale on KGM | SsangYong spetsialiseerunud nelikveoliste maastikuautode valmistamisele. Need on loodud kasutamiseks rasketes oludes ning neil on vastupidavate, usaldusväärsete ja praktiliste sõidukite kuulsus.

KGM | SsangYongi keskendumine üksnes SUV- ja nelikveoliste mudelite tootmisele tähendab seda, et nende projekteerimisel pole olnud vajadust teha mingeid kompromisse.

Ka autodega veetavate järelhaagiste massid näitavad, et KGM | SsangYong on loodud hakkama saama kõige raskemate ülesannetega. Võimsad mootorid, eriti madal müratase, ülitõhus nelikvedu ning kvaliteetne viimistlus teevad sõitmise lihtsaks ja mugavaks.