Turvavarustus, millist vaid oskad ette kujutada – Korandol on see olemas.

 

SsangYong Korando turvalisust ei kiida ainult tootja: Euro NCAP testis uut autot ning andis tulemuseks maksimaalsed viis tärni. See on SsangYongile esimene kord ja Korando puhul toodi eriti esile rohkeid ja mitmekülgseid juhiabisüsteeme.

 

Kokkupõrketestis tunnistati raam eriti vastupidavaks, mis annab hea kaitse kaasreisijatele. Korando raam sisaldab 74% ülitugevat terast. Jäik kere parandab lisaks turvalisusele ka sõiduomadusi ja –mugavust.

 

Jalakäija tuvastusega autonoomne hädapidurdussüsteem

Hädapidurdussüsteemi sensorid jälgivad liikluskeskkonda. Süsteem hoiatab juhti võimaliku kokkupõrke eest ja vajaduse korral pidurdab automaatselt, püüdes vältida kokkupõrget või vähendades õnnetusest tulenevaid kahjusid.

 

Eesoleva auto liikumahakkamise hoiatus

Kohanduv kiirushoidik töötab ka liikluses seisva auto korral, andes märku helisignaali ning mänguandega näidikuplokil eesoleva auto liikumahakkamisest.

Ohutu pikivahe hoiatus

Süsteem jälgib pidevalt sõidukiirust ja kaugust eessõitva auto suhtes ning annab vajaduse korral helisignaaliga märku liiga väikesest pikivahest.

Sõidurajal püsimise abisüsteem

Süsteem kasutab kaamera sensorit, et tuvastada sõiduki rajalt kõrvalekaldumine. Vajaduse korral keerab süsteem ise rooli sõidurajale tagasi minemiseks.

 

Liiklusmärgituvastus

Süsteem jälgib eesolevaid liiklusmärke. Kehtivad kiirusepiirangud ja möödasõidukeelud kuvatakse juhile näidikuplokil.

 

Kaugtulede automaatlülituse süsteem

Süsteem vahetab automaatselt kaug- ja lähitulesid, kui süsteem märkab eessõitvat või vastutulevat sõidukit.

 

 

Juhi tähelepanuhoiatuse süsteem

Süsteem kasutab sensoreid, et jälgida sõiduki asendit ning tahtmatut triivimist, nt autojuhi väsimuse tõttu. Avariiolukordade vältimiseks hoiatab süsteem juhti helisignaali ja teatega näidikuplokil, et juht peaks puhkepausi.

Vihmaandur

Vihmaandur paneb klaasipuhastid automaatselt tööle niipea, kui esiklaasile midagi sajab.

Eesmised ja tagumised parkimisandurid (Quartz)

Parkimisandurid hõlbustavad auto parkimist kitsastes oludes.

Nõlvaltstardiabi

Nõlvaltstardiabi hõlbustab kallakult startimist, takistades auto allaveeremist ajal, mil juht viib jala piduripedaalilt gaasipedaalile.

Mägipidur

Mägipidur rakendab pidurid automaatselt õige tugevusega tööle, et hoida laskumisel ühtlast sõidukiirust. Nii saab juht keskenduda vaid juhtimisele.

Kuus turvapatja

1 juhi eesmine turvapadi
2 eesmise kaassõitja esiturvapadi
3–4 juhi ja eesmise reisija külgturvapadjad
5–6 külgturvakardinad

 

Lisavarustusena saadaval

Isekohanduv kiirushoidik

Isekohanduv kiirushoidik hoiab ees oleva sõidukiga eelnevalt kindlaks määratud pikivahet, vähendades või suurendades vastavalt liiklusoludele automaatselt kiirust. Lisaks aitab süsteem püsida sõidukil valitud sõiduraja keskel.

Ohutu väljumise abi

Funktsioon tuvastab tagant lähenevaid sõidukeid ja hoiatab ust avades ohu eest.

Tagumise põikisuunalise liikluse hoiatussüsteem

Tagurdades hoiatab süsteem juhti küljelt lähevate sõidukite eest. Automaatkäigukastiga autol pidurdab süsteem vajaduse korral automaatselt avarii vältimiseks.

Rajavahetuse abi

Süsteem kasutab radarit, et aidata juhil ohutumalt sõidurada vahetada. Kui süsteem märkab tagant lähenevat sõidukit, süttib vastava poole küljepeeglis oranž hoiatustuli. Kui aktiveerida suunatuli, hoiatab süsteem lisaks hoiatustulele ka helisignaaliga.